Bağbahçe Bilim Dergisi

-A A +A

Blog Kategori: 

Bugün gezinirken rastladığım bir sayfa BağBahçe Bilim dergisinin sayfası. Belki bilenler vardır ama ben bugün keşfedebildim :) Tamamı akademisyenlerden oluşan ve bitkiler üzerine Türkçe makalelerin yayınlandığı güzel bir site. Eğer ki bitkilere merakınız varsa, yeni türler, türler hakkında detaylı bilgiler, dağılım bilgileri, vs... mutlaka işinize yarayacaktır.

Derginin yayın politikası aşağıdaki gibidir;

Odak ve Kapsam

DERGİDE YAYINLANACAK YAZILAR

Elektronik olarak yayınlanan Bağbahçe Bilim Dergisinde botaniğin değişik dalları başta olmak üzere, ağırlıkla Türkiye ve çevresindeki ülkeleri kapsayan ve bitki sistematiği, floristik, vejetasyon, bitki sosyolojisi, bitki koruma biyolojisi ve etnobotanik alanları ile ilgili yazılmış Türkçe makaleler kabul edilmektedir. Dergide yayınlanacak yazı türleri aşağıdaki gibidir.

Araştırma makalesi; botaniğin değişik dallarında özgün bir çalışmayı sonuçlarıyla yansıtan yazılar, araştırma makaleleri olarak kabul edilecektir.

Araştırma notları; botaniğin değişik dalları ile ilgili bir araştırmaya ilişkin ön bilgiler, araştırma notu olarak değerlendirilecektir.

Derleme; botaniğin değişik dalları ile ilgili yeterli sayıda bilimsel çalışmaları tarayarak önemli gelişmeleri veya bilgi birikimini araştırıcılara iletmek üzere yayınlanacak yazılar, derleme notu olarak değerlendirilecektir.

Gezi notları; botaniğin değişik dallarıyla ilgili bilimsel bir gezi sonucu elde edilen ön bilgilerin aktarıldığı yazılar, gezi notu olarak değerlendirilecektir.

Röportajlar; botanikle ilgili kurum veya kuruluşlara ait bilgiler veren görüşmeler, botanikle ilgili uzman olan kişilerin mesleki deneyimlerini, alanıyla ilgili düşüncelerini, önerilerini veya yeni gelişmelerle ilgili aktardığı bilgileri duyurmak amacıyla yapılan görüşme sonuçları, röportaj olarak değerlendirilecektir.

Bölüm Politikaları

Makaleler

Seçilmiş Açık Başvurular Seçilmiş Dizinlenmiş Seçilmiş Hakam Değerlendirmesinden Geçmiş

Yayın Sıklığı

Bu dergi yılda üç kez yayınlanır.

Açık Erişim Politikası

Bu dergi açık erişim sağlama politikasını benimsemiştir. Açık erişim bilginin global değişimini artırarak insanlık için yararlı sonuçlar doğurmaktadır.

BAĞBAHÇE BİLİM DERGİSİ SİTESİ: http://5.26.118.0:82/index.php/BBB

Yeni yorum ekle

Detaylı İçerik Arama

Sonuçları görmek için UYGULA butonuna tıklayınız.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.