Ağ Günlükleri

-A A +A

EBA'dan Nasıl Ödev Verilir?

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) öğrenci ve öğretmenler için hazırlanmış bir sistemdir. Bu sistem üzerinden derslerle ilgili birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. EBA üzerinden öğretmenler öğrencilerine çalışmalar gönderip onları takip edebilmekte ve raporlarını, istatistiklerini, eksiklerini görebilmektedir.

Peki EBA üzerinden öğretmenler nasıl çalışma/ödev gönderebilirler? Aşağıda resimlerde adım adım gösterilmektedir, inceleyebilirsiniz...

Öğretmenler Nasıl EBA Şifresi Verebilir?

Öğretmenler öğrencilerine EBA üzerinden, EBA şifresi tanımlayabilmekte. Bunu aşağıdaki yolları takip ederek yapabilirsiniz.

Tek kullanımlık şifre oluşturulduğunda öğrencinin mevcut şifresi kullanılamaz hale gelecektir. Bu ekrandan alınan tek kullanımlık şifre ile 5 gün içerisinde yeni şifre belirlenmezse, oluşturulan tek kullanımlık şifre iptal olacaktır ve yeni bir tek kullanımlık şifre oluşturulması gerekecektir.

 

Bir Bor Bileşiği: Titanyum diborür'ün (TiB2) Kullanım Alanları

Formül: TiB2
Yoğunluk: 4,52 g/cm3
Erime noktası: 3.230 °C
Molar kütle: 69,489 g/mol

Bor elementi çok geniş bir kullanım alanına sahip, yarı metal bir elementtir. Bizim ülkemiz açısından bor elementinin önemi ise dünya üzerindeki rezervinin en fazla olduğu yerin bizim ülkemiz olmasıdır. Bor elementinin içinde bulunduğu yüzlerce farklı bileşik vardır. Titanyum diborür (TiB2) bunlardan sadece bir tanesidir.

Morpa Kampüs Sitesinden Video Nasıl İndirilir?

Morpa Kampüs Sitesinden Nasıl Video İndirilir? Bilgisayara Programsız Morpa Kampüs Videoları İndirin

Morpakampüs öğretmen ve öğrencilerin en fazla tercih ettiği sitelerden biri. Siteyle ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de videoları nasıl bilgisayarıma kaydederim. Aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Takip ederek uygulayabilirsiniz. Öncelikle bir morpakampus hesabınızın olması gerektiğini unutmayınız...

Etkileşimli Tahta Vestel Arıza Bildirim Numarası

2020 Vestel etkileşimli tahta (akıllı tahta) arıza bildirim numarası...

Drupal 7 ile İlgili Notlar

Burada Drupal 7 sürümüyle ilgili daha sonra neydi acaba bu? Nasıl oluyordu? Diyeceğim notları paylaşacağım :) Belki işine yarayanlar da olur diye bilgisayarımda not defterimde kalmasından iyidir.

1. Block içerisinde view içeriğini göstermek için;

<?php echo views_embed_view('popular_content', $display_id = 'block'); ?>

kodunu kullanabilirsiniz. Burada "popular_content" views machine name "display_id" ise gösterim biçimi.

Hayvan Desenleri Fotoğrafları

TÜBİTAK Bilim Genç sitesi her ay fotoğraf köşesinde bir konu belirleyip konuyla ilgili kullanıcı fotoğrafları arasından bir seçki oluşturuyor. Seçkiye girenlere ise TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları arasından kitap gönderiyor.

Eğitim Takviminde Gelmemiş (Sonraki) Günleri Görme

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020'ye girerken veli, öğretmen ve öğrencilere bir uygulama armağanı oldu. Bu uygulama; "Eğitim Takvimi". İlk izlenimlerime göre tasarımı ve birkaç özelliği (özelliksizliği desek daha doğru :) ) haricinde olumlu bulunan bir uygulama.

Moodle ile Lightbox Kullanımı

Moodle, açık kaynak koda sahip bir uzaktan eğitim sistemidir. Ülkemizde de birçok üniversite tarafından uzaktan eğitim amacıyla tercih edilmektedir. Örneğin; Atatürk Üniversitesi bu sistemi kullanmaktadır.

4006 / 2019 Proje Alt Alanlarında Ne Gibi Örnek Projeler Yapılabilir?

4006 / 2019 Proje Alt Alanları ile İlgili Ne Gibi Örnek Projeler Yapılabilir?

Alt proje;

Sayfalar

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.