Ağ Günlükleri

-A A +A

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Whatsapp ile Kaç Kişi Video Görüşme Yapabilir?

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı ama pandemi süreci henüz devam ediyor. Hal böyle olunca uzaktan eğitimler de artık hem devlet okulları hem de özel okulların vazgeçilmezi haline geldi. Güvenlik gerekçeleriyle milli eğitim bakanlığı öğretmen ve öğrencileri EBA'ya yönlendirse de

Tokat Kelebekleri Kitabımız Ulusal Basında

Nisan 2020'de baskıdan çıkan el emeği göz nuru kitabımızın haberi bugün ulusal basına yansıdı. DHA Erbaa muhabiri İbrahim UĞUR tarafından hazırlanan haber....

Tokat Kelebekleri Kitabımız Sonunda Çıktı :)

Yaklaşık 6 yıldır arazide vermiş olduğumuz emeğin somut ürününü bugün elimize aldık. Tokat Kelebekleri kitabımız hazır.

2020 LGS Ne Zaman Yapılacak? Nasıl Yapılacak? Detaylar...

Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında; öğrencilerimizin sınav binalarına kolay ulaşılabilmeleri için bu yıl ilk defa öğrenciler kendi okullarında sınava gireceklerdir.

Türkiye'de Kullanılan Öğrenme (Eğitim) Yönetim Sistemi Kullanım Dağılımı

ÖYS’lerin verimli bir şekilde kullanımı, dolayısıyla da uzaktan eğitim programlarının başarısı üzerinde önemli bir rol oynamaktadır. Öğretim kurumları çok hızlı bir şekilde ilerleyen online teknolojiler yardımıyla klasik eğitimin yanında öğrencilere avantajlı imkanlar sunan uzaktan eğitim programlarına da yönelmektedirler ve ÖYS’lerin önemi giderek artmaktadır. Özellikle Covid-19 salgınının yaşandığı bu dönemlerde ise ne kadar gerekli olduğu anlaşılmış oldu.

EBA Üzerinden YouTube'da Bulunan Videoyu Ödev Olarak Gönderme

EBA Üzerinden YouTube'da Bulunan Videoyu Ödev Olarak Gönderme

EBA ile öğrencilerimize Youtube'da bulunan bir videoyu ödev olarak nasıl gönderebileceğimizle ilgili bir video.

Fatih Projesi E-Tab5 Güncel Rom Atma

Fatih projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilere geçtiğimiz yıllarda dağıtılan ETAB5'lerin kısıtlamalarının kaldırılmış haldeki romlerı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl içerisinde dağıtıldı. Dilerseniz eski romu kaldırıp yeni rom ile kısıtsız bir şekilde devam edebilirsiniz.

Peki nasıl atacağız bu yeni romu tabletimize?

Öncelikle https://cdn.eba.gov.tr/etab_5ROMyukleme.zip adresinden romu indiriyoruz...

EBA'dan Nasıl Ödev Verilir?

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) öğrenci ve öğretmenler için hazırlanmış bir sistemdir. Bu sistem üzerinden derslerle ilgili birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. EBA üzerinden öğretmenler öğrencilerine çalışmalar gönderip onları takip edebilmekte ve raporlarını, istatistiklerini, eksiklerini görebilmektedir.

Peki EBA üzerinden öğretmenler nasıl çalışma/ödev gönderebilirler? Aşağıda resimlerde adım adım gösterilmektedir, inceleyebilirsiniz...

Öğretmenler Nasıl EBA Şifresi Verebilir?

Öğretmenler öğrencilerine EBA üzerinden, EBA şifresi tanımlayabilmekte. Bunu aşağıdaki yolları takip ederek yapabilirsiniz.

Tek kullanımlık şifre oluşturulduğunda öğrencinin mevcut şifresi kullanılamaz hale gelecektir. Bu ekrandan alınan tek kullanımlık şifre ile 5 gün içerisinde yeni şifre belirlenmezse, oluşturulan tek kullanımlık şifre iptal olacaktır ve yeni bir tek kullanımlık şifre oluşturulması gerekecektir.

 

Bir Bor Bileşiği: Titanyum diborür'ün (TiB2) Kullanım Alanları

Formül: TiB2
Yoğunluk: 4,52 g/cm3
Erime noktası: 3.230 °C
Molar kütle: 69,489 g/mol

Bor elementi çok geniş bir kullanım alanına sahip, yarı metal bir elementtir. Bizim ülkemiz açısından bor elementinin önemi ise dünya üzerindeki rezervinin en fazla olduğu yerin bizim ülkemiz olmasıdır. Bor elementinin içinde bulunduğu yüzlerce farklı bileşik vardır. Titanyum diborür (TiB2) bunlardan sadece bir tanesidir.

Sayfalar

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.