6.Sınıf (Ortaokul 2)

-A A +A

Ortaokul 2. Sınıf - İlköğretim 6. Sınıf'a ait içerikler...

Maddenin Halleri ve Hal Değişimi Simülasyonu / Animasyonu

Maddenin halleri ile ilgili hazırlanmış bir simülasyon/animasyon/benzetim. pHET tarafından oluşturulmuş içerik. Maddenin halleri, hal değişimi ve tanecikler arası etkileşimi göstermek ve öğretimi için güzel bir çalışma...

6.Sınıf - Maddenin Tanecikli Yapısı Kavram Bulmaca

6.Sınıf Fen Bilimleri dersi Madde ve Isı ünitesi Maddenin Tanecikli Yapısı konusu ile ilgili kavram bulmaca (kelime avı). Kavramların öğrencilerin akıllarında kalıcılığını artırmak amacıyla hazırlanmış bir etkinliktir.

Sabit Süratli Hareket Grafiklerinin Çizimi

Kitap Kategori: 

Sürat-Zaman ve Yol Zaman Grafiği Çizimi

Grafikler büyüklükleri karşılaştırmayı kolaylaştırır. Bir harekete ait grafik hem hareket hakkında bilgi verir hem de hareketi yorumlamayı kolaylaştırır. Hareket grafikleri sayesinde var olan veriler kullanılarak hareket ile ilgili başka veriler elde edilir. Bir cismin hareketi yol-zaman grafiği ve sürat-zaman grafiği ile gösterilebilir.

Bölüm 2: Sabit Süratli Hareket Ders Notu - Konu Özeti 1

Kitap Kategori: 

Sabit Süratli Hareket

Varlıkların bulundukları noktadan zamanla yer değiştirip başka bir noktaya gitmesi diğer bir deyişle bulunduğu konumu değiştirmesi hareket olarak tanımlanır.

Kuvvet ve Hareket / Sürtünme Kuvveti / Sabit Süratli Hareket Simülasyon

PhET™ Interactive Simulations tarafından hazırlanan Kuvvet ve Hareket: Temel Prensipler simülasyonu.

Bölüm 1: Bileşke (Net) Kuvvet Konusu Ders Notu - Konu Özeti 1

Kitap Kategori: 

Bileşke Kuvvet (Net Kuvvet)

Bileşke Kuvvet

Duran bir cismi hareket ettiren, hareket eden bir cismi durduran, cisimlerin şeklini, hareket yönünü ve doğrultusunu değiştiren etkiye "kuvvet" adı verilir. Kuvvet, F sembolü ile gösterilir. Kuvvet yönlü bir büyüklüktür yani kuvvetin uygulama noktası, belirli bir doğrultusu, yönü ve büyüklüğü vardır. Kuvvetin birimi "Newton"dur ve "N" sembolü ile gösterilir.

6.Sınıf - 3.Ünite: Kuvvet ve Hareket

Kitap Kategori: 

Kuvvet ve Hareket

Bu ünitede öğrencilerin; kuvvetin özelliklerini fark etmeleri, bileşke kuvveti deneyle ve çizimle göstermeleri, dengelenmiş ve dengelenmemiş kuvvetleri ve bunların cisimlere etkilerini keşfetmeleri......

2019-2020 6.Sınıf Fen Bilimleri Yazılı Soruları (1.Dönem 1.Yazılı)

Soru Sayısı: 

25 Adet Soru Var

Hücre Savunma Oyunu - Stem Cell Defender

Oyunda hücreye giren zararlı maddeleri (mikropları) savunma alanına atmanız istenmekte. Savunucumuz (akyuvar hücresi) ile mikropları tutup savunma alanına fırlatarak yok etmeniz gerekmekte.

Bölüm 5: Boşaltım Sistemi Ders Notu - Konu Özeti 1

Kitap Kategori: 

Boşaltım Sistemi

Boşaltım Sistemi

Boşaltım

Besin içeriklerinin kullanılmasından sonra kalan su ve madensel tuzlar ile karbon dioksit gazı, üre, ürik asit gibi zararlı ve atık maddelerin vücudumuzun sağlığı için vücut dışına atılması gerekir. Bu olaya boşaltım ve boşaltım olayını gerçekleştiren sisteme de boşaltım sistemi adı verilir.

Sayfalar

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.