Hayvan Desenleri Fotoğrafları

-A A +A

TÜBİTAK Bilim Genç sitesi her ay fotoğraf köşesinde bir konu belirleyip konuyla ilgili kullanıcı fotoğrafları arasından bir seçki oluşturuyor. Seçkiye girenlere ise TÜBİTAK Popüler Bilim Kitapları arasından kitap gönderiyor.

Sitenin ilk gününden beri takipçisiyim ve özellikle fotoğraf köşesinde her ayın konusunu merakla bekliyorum, elimden geldiğince de katılım sağlamaya çalışıyorum.

Geçtiğimiz ayın (Aralık, 2019) konusu #HayvanDesenleri idi. Konuyla ilgili göndermiş olduğum fotoğraflardan 3 tanesi seçkiye girerek bilim genç sitesinde yerini aldı. Adımızın geçmesi bizi sevindirdi tabii ki :)

http://bilimgenc.tubitak.gov.tr/makale/en-begenilen-hayvan-desenleri-fot... sayfasından:

Bilim Genç Fotoğraflar köşesinde aralık ayında objektiflerinizi çevrenizdeki hayvan desenlerine odaklamanızı istemiştik. Bu süreçte #HayvanDesenleri etiketiyle Bilim Genç’te paylaştığınız fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından değerlendirildi. Seçilen fotoğraflar aynı zamanda Instagram’da, Twitter’da ve Facebook’ta Bilim Genç okurları tarafından oylandı.

Oylamalar sonucunda eylül ayının en beğenilen fotoğrafı Lokman Baş’a ait Yusufçuk Kanat Deseni olarak belirlendi. Bu ayın en beğenilen fotoğraflarından oluşan bir seçkiye ise buradan ulaşabilirsiniz. Ayın en beğenilen fotoğraflarının sahipleri Bilim Genç’ten kitap hediyesi kazandı.

Yusufçuk Kanat Desenleri

Yusufçuk Kanat Desenleri

Arı ve Petek Deseni

Arı ve Petek Deseni

Uğur Böceği Deseni

Arı ve Petek Deseni

 

İlginizi Çekebilir: 

Çevremizdeki Pi

Pi sayısının ilk üç rakamının takvimlerdeki karşılığı 14 Mart (3/14), her yıl Pi Günü olarak kutlanıyor. Bilim Genç Sitesi'de bu sebeple 2019 Mart ayı fotoğraf köşesi konusunu "Çevremizdeki Pi" olarak belirlemişti.

Bende konuyla ilgili olarak fotoğraflarımı gönderdim tabii ki :) Konuyla ilgili gönderilen fotoğraflar Bilim Genç ekibi tarafından, Facebook’ta ve Twitter’da Bilim Genç okurları tarafından seçilmiş/oylanmış. Sağolsunlar iki fotoğrafımı da sergilemeye layık gördüler.

Fotoğraf Makinesi Nasıl Çalışır?

Kategori: 

Fotoğraf makinesinin nasıl çalıştığını merak mı ediyorsunuz? Çektiğimiz fotoğraflar nasıl işleniyor?

Fotoğraf, Gerçeklik ve Gerçeğin Temsili Konu Anlatımı

Fotoğraf, Gerçeklik ve Gerçeğin Temsili konusu incelenecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=oUL0yQwg2t8

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.