Kasım 2012

-A A +A

5. Sınıf - Vücudumuz Bilmecesini Çözelim - Ünite Kazanım Kontrol Listesi

Kategori: 

ÜNİTE KAZANIMLARINA YÖNELİK ÖĞRETMEN KONTROL LİSTESİ

Akyuvar Hücresinin Bakteri Hücresini Yoketmesi

Akyuvar hücresi bir süre bakteri hücresini kovaladıktan sonra fagositoz (yalancı ayak oluşturarak) hücre içine alması ve sindirmesini gösteren video.

Erbaa Web Tabanlı Soru Bankası

PROJE BAŞINDA 26 BİN SORU HAZIRLANDI

Laboratuvar Etkinlik ve Araç Gereç Kullanımı Performans Gözlem Formu

Kategori: 

Laboratuvar-sınıf etkinlikleri ve araç gereç kullanımına ilişkin öğrenci performanslarını gözlemleme formu / öz değerlendirme formu ikisi bir arada.

Çöpten Elektriğe

Yenilenebilir enerji kaynaklarına her geçen gün ihtiyacımız artmakta. Enerjiye bağımlılığımız gün geçtikçe artıyor ne yazık ki.

Okullara Standart Web Sitesi Geliyor

MEB Tabuları yıkmaya başladı. Sitelerde ve projelerde ASP ve Microsoft tabanlı diretmelerden yavaş yavaş vazgeçmeye başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, en büyük atılımını standart okul web siteleri ile yaptı. Artık tüm okullarda standart tema ve yönetim paneline sahip web sitesi bulunacak. Her okulun görünümü aynı sadece içerik ve adresler farklı olacak. Bedava olan bu okul web (internet) siteleri 31 Aralık 2012 tarihine kadar tamamlanacak. Bu konuda ne gibi kısıtlamalar ve sınırlamalar olacağını ilerleyen zamanlarda paylaşacağım, bilenler yorum olarak yazabilirler...

Öğretmen Tanıtım Kartı - Fişi

Kategori: 

Öğretmen Tanıtım Kartı - Fişi - Formu      ÖĞRETİM YILI OKULUN Adı :    İli :    İlçesi :    ÖĞRETMENİN Adı ve Soyadı :    Doğum Yeri ve Yılı :    Mezun Olduğu Okul :    Mezun Olduğu Yıl :   

Eksik Mineralli Bitki

Proje Dersi: 

Eksik Mineralli Bitki

Esas elementler ortamda yeterli olmadıkları zaman bitkiler karakteristik "eksiklik semptomları" meydana getirerek cevap verirler. 2. haftadan itibaren eksiklik semptomları görülmeye başlandı. Böyle gözle görülebilen semptomlar kök, gövde, yaprak büyümesinin azalması ve çeşitli organlarda klorosis (sararma), nekrosis (kahverengi lekeler) ve genelde kurumadır, iki günde bir çözelti kültürleri değiştirilerek kökler havalandırıldı, resim çekildi.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.