Okullara Standart Web Sitesi Geliyor

Blog Kategori: 

MEB Tabuları yıkmaya başladı. Sitelerde ve projelerde ASP ve Microsoft tabanlı diretmelerden yavaş yavaş vazgeçmeye başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, en büyük atılımını standart okul web siteleri ile yaptı.
Artık tüm okullarda standart tema ve yönetim paneline sahip web sitesi bulunacak. Her okulun görünümü aynı sadece içerik ve adresler farklı olacak. Bedava olan bu okul web (internet) siteleri 31 Aralık 2012 tarihine kadar tamamlanacak.
Bu konuda ne gibi kısıtlamalar ve sınırlamalar olacağını ilerleyen zamanlarda paylaşacağım, bilenler yorum olarak yazabilirler...
Özellikle formatör/Bilişim Teknoloji öğretmenlerini ilgilendiriyor bu konu. İlgilenenlere duyurulur, hadi bakalım hayırlı olsun.

Milli Eğitim Bakanlığının sitesinden alınan duyurunun tam metni aşağıdadır adres (http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=9864)
Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okulların kurumsallaşması adına Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından ortak tasarım çalışması yapılmıştır. Çalışmanın amacı tüm kurumlarımızın standart bir web sayfasına sahip olmalarını sağlamaktır. Bu şekilde son kullanıcılar sürekli aynı sayfada dolaşıyor gibi olacak ve kullanılabilirlik arttırılacaktır.

Ülkemizin en büyük kurumsal web sitesi projesi olan "Okul Web Sitesi Yönetim Paneli" 55.000 kurumu bünyesinde barındıracak devasa bir kurumsal web sitesi projesidir. Bu proje sayesinde okul web siteleri çok daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yayınlanabilmektedir.

Sisteme giriş yapmak için http://www.meb.k12.tr adresinden "Okul Web Siteleri Yönetim Paneli" bağlantısı kullanılabilecektir.

Onay Yazısı: http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular2012/bgb/meb_web_ust_yazi.pdf
Kullanım Esasları: http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurular2012/bgb/WEBPanelKullanimEsasla...

Yeni yorum ekle

Detaylı İçerik Arama

Herhangi bir filtre seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın.