Haziran 2013

-A A +A

SGK Girişi İçin Personel Bilgi Formu

Forumlar: 

SGK Girişi İçin Personel Bilgi Formu

Drupal PHP Register Globals Hatası

Merhabalar. Yine yeni bir problem ve kendimce çözümü... Drupal yüklemesinde karşılaşabileceğiniz bir problem. register_globals hatası...

Atıkların geri dönüştürülmesiyle, enerji tüketi...

Multiple choice question

Atıkların geri dönüştürülmesiyle, enerji tüketiminde, hava kirliliğinde, su tüketiminde önemli oranda azalma olacaktır. Bu amaçla kurulan tesislerde atıklar işlenmektedir. Şekilde bazı atıkların işlenmesiyle ilgili aşamalar verilmiştir. İşlem sonunda elde edilen ürünlerin üzerine işareti yapıştırılmıştır. Şekle göre, bu işaretin anlamı aşağıdakilerden hangisidir?

Hipotez: Doğadaki bazı canlıların gerçekleştird...

Multiple choice question

Hipotez: Doğadaki bazı canlıların gerçekleştirdiği mayalanma olayı sonucunda karbondioksit açığa çıkar. Bu hipotezin doğruluğunu test etmek isteyen üç öğrenci, cam fanuslara şekildeki I, II ve III numaralı düzenekleri hazırlamışlardır. Bu düzeneklerle ilgili olarak aşağıda verilen açıklamalardan hangisi doğrudur?

Tabloda, bir besin ağında yer alan canlılarile...

Multiple choice question

Tabloda, bir besin ağında yer alan canlılar ile enerji kaynakları verilmiştir:

Bu besin ağında, fotosentez yapan canlılar azaldığında, tabloda verilen hangi canlılara ait birey sayısının öncelikle azalması beklenir?

Bir araştırmacı, bir bitki türüne ait bireyleri...

Multiple choice question

Bir araştırmacı, bir bitki türüne ait bireylerin boy uzunluğunun, dağın yamacından yükseklere doğru çıkıldıkça şekildeki gibi kısaldığını gözlüyor.

Bu durumda çevrenin etkili olduğunu düşünen araştırmacı, uzun ve kısa bitkilerin tohumlarını alıp deniz seviyesinde aynı bahçeye ekiyor.

Renk körlüğü, insanda X kromozomu üzerindeki çe...

Multiple choice question

Renk körlüğü, insanda X kromozomu üzerindeki çekinik bir genle aktarılmaktadır (kalıtılmaktadır).Dişi birey (XX), her iki X kromozomunda bu çekinik geni taşırsa renk körü olur. Eğer birinde taşırsa taşıyıcı olur. Ancak erkek birey (XY), mevcut X kromozomunda bu çekinik geni taşıdığında renk körü olur.

Şekilde amip ve hidranın üremesi verilmiştir:...

Multiple choice question

Şekilde amip ve hidranın üremesi verilmiştir:

Aşağıdaki durumlardan hangisi bu canlılardan yalnız birinde görülür?

Detaylı İçerik Arama

Herhangi bir filtre seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.