PDOException: DrupalDefaultEntityController->load() hatası

-A A +A

Blog Kategori: 

PDOException: DrupalDefaultEntityController->load() (/includes/entity.inc dosyasının 191 satırı) içinde SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Unknown column 'base.filealias' in 'field list': SELECT base.fid AS fid, base.uid AS uid, base.filename AS filename, base.uri AS uri, base.filemime AS filemime, base.filesize AS filesize, base.status AS status, base.timestamp AS timestamp, base.origname AS origname, base.filealias AS filealias, base.type AS type FROM {file_managed} base WHERE (base.fid IN (:db_condition_placeholder_0, :db_condition_placeholder_1, :db_condition_placeholder_2, :db_condition_placeholder_3, :db_condition_placeholder_4, :db_condition_placeholder_5, :db_condition_placeholder_6, :db_condition_placeholder_7, :db_condition_placeholder_8, :db_condition_placeholder_9)) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 1072 [:db_condition_placeholder_1] => 1073 [:db_condition_placeholder_2] => 1074 [:db_condition_placeholder_3] => 1075 [:db_condition_placeholder_4] => 1079 [:db_condition_placeholder_5] => 1080 [:db_condition_placeholder_6] => 1081 [:db_condition_placeholder_7] => 1082 [:db_condition_placeholder_8] => 1083 [:db_condition_placeholder_9] => 1084 ) .

hatası için çözüm önerisi.
Eğer ki siteniz durduk yere bu hatayı veriyorsa öncelikli yapmanız gerekenleri sıralayalım. Aşağıdaki modülleri sırayla devre dışı bırakarak bu hataya sebep olan modülü bulmalıyız.
Muhtemel modüller:
*** Hepsinden önce /update.php güncelleme sayfasını çalıştırarak veritabanınızda güncellenmemiş alanlar varsa güncellenmesini sağlayınız. Güncelleme yaptıktan sonra yine de sorun devam ederse aşağıdaki modülleri sırasıyla pasif yapınız. Her işlemden sonra tarayıcınızın önbelleğini temizlemeyi unutmayınız, çünkü hata giderilse bile bir süre önbellekte kalan hatalı sayfalar size gösterilecektir.
-File Aliases (öncelikli)
-File Entity
-Media

Eğer ki bu modülleri devre dışı bırakmak için yönetim panelini (/admin/* dizini) açamıyorsanız phpMyAdmin MySQL yönetim panelini açınız. Veritabanındaki system tablosunu bulunuz ve yukarıdaki modüllerin status değerlerini sırasıyla 0 yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bu işlemlerden sonra /update.php sayfasını çalıştırmayı da unutmayınız.

İlginizi Çekebilir: 

Drupal 6 Türkçe Karakter Sorunları

Hemen her yazılımda olduğu gibi Drupal'de de Türkçe karakterlerle ilgili bazı sorunlar yaşanabiliyor. Neyse ki bunların çözümleri var. Bu sayfada Türkçe karakterlerle ilgili karşılaşılan sorunları ve çözüm yöntemlerini bulabilirsiniz.

Drupal 7 DOMPDF Türkçe Karakter Sorunu

Merhabalar. Yine bir sorun ve çözümüne yönelik adımlar...
Drupal ile sayfalarınızın PDF formatında çıktısını alabilirsiniz.
Bunu için ilk önce drupal eklentisini kurmanız gerekiyor:
http://drupal.org/project/print
adresinden eklentiyi kurabilirsiniz.
Sonra /sites/all/libraries/ klasörünün içerise
http://code.google.com/p/dompdf/downloads/list

Drupal 7 İçerik Eki Resimlerinin Özelleştirilmesi - Mini Gallery (Resimli Anlatım)

Drupal 7 ile hazırladığınız bir site var ve içeriğe eklediğiniz resimler hep alt alta görünüyor.

Bu da sizi rahatsız ediyor.

Ne yapalım böyle çıkıyor! diye kendinizi üzmeyin.

Aynı sıkıntıyı bende çok yaşadım ve maalesef Drupal'in Türkçe desteği pek yeterli sayılmadığından yabancı sitelerde gezdim gezdim, en sonunda buldum.

Yapmamız gerekenler adım adım şu şekilde;

1- Bir not defteri sayfası açalım (ya da php dosyası oluşturabileceğimiz başka düzenleyicilerde yeni bir dosya açalım).

Drupal 7 ile Flickr Albümleri Gösterme

Hey gidi drupal hey... Sen ne güzel bir şeysin böyle.
Alanı sınırlı olanlar için drupal resim depolama ve gösteriminde büyük bir kolaylık sağlıyor. Nasıl mı?
Şu şekilde;
Flickr alanındaki resimlerinizi ve videolarınızı drupal üzerinden listeleyebilir ve onları ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.
Drupal 7 için aşamalar:

Drupal 7 Media Gallery Eklenti Hatası

Merhabalar. Karşılaştığım ve çözüme kavuştuğum bir problemi daha paylaşmak istedim. Drupal 7 için kullanılan Media Gallery eklentisi ihtiyaç duyduğu başka bir eklenti olan multiform için sürüm uyuşmazlığı hatası veriyorsa (incompatible with version) yapacağımız işlem şu şekilde: /sites/all/modules/media_gallery/media_gallery.info dosyasını açıp 10. satırdaki şu ifadeyi değiştiriyoruz: dependencies[] = multiform (1.0-beta2) yazan ifadeyi silip aşağıdakini yazıyoruz...

Drupal Backup And Migrate Dosya Yedekleme

Backup and Migrate: Drupal için geliştirilmiş bir eklentidir. Veritabanı ve dosya yedeklerini almanızı sağlar.
Nedir bu başlığı açmamın sebebi. Bazı hostlarda Drupal ile dosya yedeği alırken hata vermekte. Bu hatayı gidermek için readme.txt dosyasında yazan bir kaç öneri var onları yapmanız yeterli.

Drupal Güncelleme Engeli: PHP open_basedir restriction Çözümü

Eğer ki Drupal 7.x ile güncelleme yaparken şöyle bir hatayla karşılaşırsanız;
PHP open_basedir restriction Etkin
The testing framework requires the PHP open_basedir restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.

Drupal İle Resimler Üzerinde İşlem Yapma

Drupal 6 ve 7 ile yüklediğiniz bir resim üzerine otomatik olarak etki eklemeniz mümkün.

ImageCache Actions eklentisi (http://drupal.org/project/imagecache_actions/) bu işlemlerin sınırını biraz daha genişletiyor...

Normalde ImageCache eklentisi (http://drupal.org/project/imagecache) ölçekleme, kırpma ve yeniden boyutlandırma gibi özellikleri sunuyordu. Ama ImageCache Actions eklentisi ile yapabileceklerinize yenilerini katmış oluyorsunuz...

Drupal PHP Register Globals Hatası

Merhabalar. Yine yeni bir problem ve kendimce çözümü... Drupal yüklemesinde karşılaşabileceğiniz bir problem. register_globals hatası...

Drupal Sayfa Açılımını Hızlandırma

Drupal güçlü olmasına güçlü ama eksiklerinden birisi sunucuları gereğinden fazla kasması ve sayfa yükleme süresinin uzun olması. Kurulumda gelen performans özelliğindeki önbellekleme veritabanına yapıldığı için her ne kadar önbellekte veri saklansa da veritabanı meşguliyetinden dolayı beklentiyi karşılamamakta. Bu nedenle sürücü üzerinde önbellek (cache) yapan modüllere (eklenti) ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeni yorum ekle

Detaylı İçerik Arama

Herhangi bir filtre seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.