PDOException: DrupalDefaultEntityController->load() hatası

Blog Kategori: 

PDOException: DrupalDefaultEntityController->load() (/includes/entity.inc dosyasının 191 satırı) içinde SQLSTATE[42S22]: Column not found: 1054 Unknown column 'base.filealias' in 'field list': SELECT base.fid AS fid, base.uid AS uid, base.filename AS filename, base.uri AS uri, base.filemime AS filemime, base.filesize AS filesize, base.status AS status, base.timestamp AS timestamp, base.origname AS origname, base.filealias AS filealias, base.type AS type FROM {file_managed} base WHERE (base.fid IN (:db_condition_placeholder_0, :db_condition_placeholder_1, :db_condition_placeholder_2, :db_condition_placeholder_3, :db_condition_placeholder_4, :db_condition_placeholder_5, :db_condition_placeholder_6, :db_condition_placeholder_7, :db_condition_placeholder_8, :db_condition_placeholder_9)) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 1072 [:db_condition_placeholder_1] => 1073 [:db_condition_placeholder_2] => 1074 [:db_condition_placeholder_3] => 1075 [:db_condition_placeholder_4] => 1079 [:db_condition_placeholder_5] => 1080 [:db_condition_placeholder_6] => 1081 [:db_condition_placeholder_7] => 1082 [:db_condition_placeholder_8] => 1083 [:db_condition_placeholder_9] => 1084 ) .

hatası için çözüm önerisi.
Eğer ki siteniz durduk yere bu hatayı veriyorsa öncelikli yapmanız gerekenleri sıralayalım. Aşağıdaki modülleri sırayla devre dışı bırakarak bu hataya sebep olan modülü bulmalıyız.
Muhtemel modüller:
*** Hepsinden önce /update.php güncelleme sayfasını çalıştırarak veritabanınızda güncellenmemiş alanlar varsa güncellenmesini sağlayınız. Güncelleme yaptıktan sonra yine de sorun devam ederse aşağıdaki modülleri sırasıyla pasif yapınız. Her işlemden sonra tarayıcınızın önbelleğini temizlemeyi unutmayınız, çünkü hata giderilse bile bir süre önbellekte kalan hatalı sayfalar size gösterilecektir.
-File Aliases (öncelikli)
-File Entity
-Media

Eğer ki bu modülleri devre dışı bırakmak için yönetim panelini (/admin/* dizini) açamıyorsanız phpMyAdmin MySQL yönetim panelini açınız. Veritabanındaki system tablosunu bulunuz ve yukarıdaki modüllerin status değerlerini sırasıyla 0 yaparak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabii bu işlemlerden sonra /update.php sayfasını çalıştırmayı da unutmayınız.

Yeni yorum ekle

Günlükler