Çocuklar İçin Güvenli Arama Motoru - Kidrex

-A A +A

Blog Kategori: 

Çocuklar İçin Arama Motoru - Kidrex

İnternet, toplumun tüm üyeleri için artık vazgeçilmez bir araç oldu. Herkese geniş bir iş imkânı sunan ve bilgi denizi olmayı sürdüren internet, bilgi kirliği ve kötülük içeren sahifelerinden dolayı da birçok aileyi endişelendiriyor. Aileler çocuklarının özellikle arama motorlarına yanlış bir kelime yazarak uygunsuz sitelere girmesinden korkuyor.

Ancak google çocuklar için geliştirdiği yeni özel arama motoru ile aileleri kısmen rahatlatacak gibi. Uygunsuz içerikleri filtreleyen Kidrex adlı bu yeni arama motoru, Google’nin SafeSearch sistemi kullanılarak yapıldı. Bu arama motorunda herhangi bir kelime arandığında küçük yaştakileri ilgilendirecek ana başlıklar öncelikleniyor ve uygunsuz sitelerin görünmesi de engelleniyor.

Öte yandan, bu arama motorunun çok önemli özelliklerinden biri de, uygunsuz bir site bulunduğunda ailelerin bunu filtrelenmesi için imkân tanıyor. Aileler, karşılaştıkları uygunsuz sitenin linkini kidrex arama motorundaki parent (aile) yazan yerdeki maile atmasıyla google derhal işleme alıyor.

Ailelere, çocuklarını kidrex arama motoruna alıştırmalarını ve uygunsuz linkleri de google bildirmelerini öneriyoruz.

www.kidrex.org

Yeni yorum ekle

Detaylı İçerik Arama

Herhangi bir filtre seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.