MEBBİS'te E-Posta Adresinizi Doğrulamayı Unutmayın

-A A +A

Blog Kategori: 

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 Kasım ayında MEBBİS (MEB Bilişim Sistemleri) yeni arayüzüne geçiş yapmıştı. Yeni arayüzde öğretmenlerin kullandığı tüm platformları bir çatı altında toplamış ve giriş tek sayfa üzerinden olacak şekilde düzenleme yapmıştı.

Bu hafta MEBBİS'e giriş yapanları bir uyarı karşıladı. E-Posta adresi doğrulama iletisi. Sistemde kayıtlı olan mail adresinize doğrulama kodu gönderiliyor ve siz de bu kodu girerek e-posta adresinizi onaylamış oluyorsunuz.

Daha önceden telefon numarası doğrulama işlemleri gerçekleştirilmişti. E-posta adresinizi de MEBBİS'e girerek doğrulamayı unutmayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın gelecek dönemlerle ilgili duyumlarımız; öğretmenlere .meb.gov.tr veya .meb.k12.tr uzantılı e-posta adresi vererek evrak ve yazıları e-posta yoluyla öğretmenlere göndermesi için çalışmalarının olduğu yönünde.

İlginizi Çekebilir: 

MEBBİS Yeni Yüzü - Tüm Uygulamalar Tek Çatı Altında

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaklaşık 10 yıldır hizmet verdiği elektronik ortam portalları artık tek çatı altında birleşip, tek şifre ile erişimi sağlanacak hale geldi. Milli Eğitim Bakanlığı personellerinin kullandığı MEBBİS portalı üzerinden tek şifre ile artık diğer portallara ve hizmetlere erişim sağlanabilecek. e-Devlet altyapısı ile entegre olan sisteme giren kullanıcılar ister MEBBİS şifresi ile ister e-Devlet şifresi ile MEBBİS, e-OKUL, MEBK12PANEL, Bir Milyon Fikir, EBA, e-Kurs, TEFBİS, e-Yaygın portallarına ulaşabilecekler.

MEB Günlük Plan (Ders Planı) Şablonu (Örneği) İndir

Forumlar: 

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM VE ÖĞRETİM ÇALIŞMALARININ PLÂNLI YÜRÜTÜLMESİNE İLİŞKİN YÖNERGE de geçen günlük plan (ders planı) örneklerini indirebilirsiniz.

MEB Logo Değişikliği - Yeni Logo

Yeni yıla Milli Eğitim Bakanlığı'da yeni logosuyla merhaba dedi.

Meb Yeni Logo

Yeni logoda 16 Türk Cumhuriyetini temsil eden ve Cumhurbaşkanlığı forsunda da bulunan yıldızlar dikkat çekti...

Yeni logo resmi yazılarda ve MEB'in basın açıklamalarında kullanılmaya başlandı.

MEB Yıllık Plan Şablonu (Örneği) İndir

Forumlar: 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ünitelendirilmiş yıllık plan ile ilgili mevzuatında verdiği örnek ünitelendirilmiş yıllık plan...

MEB'den Soru Bankası

MEB'den destekleme kurslarına soru kaynağı desteği. Milli Eğitim Bakanlığınca, ücretsiz düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarına devam eden öğrencilere kaynak desteği sağlamak için bin 140 soruluk ölçme paketi hazırlanarak, kullanıma sunuldu.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.