F.7.6.2. Bitki ve Hayvanlarda Üreme Büyüme ve Gelişme

-A A +A

7.Sınıf Fen Bilimleri - Bitkilerde Üreme - Büyüme ve Gelişme - Soru Çözümü 2 Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

7.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme - Bitkilerde Üreme - Büyüme ve Gelişme - Soru Çözümü 2 Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan

7.Sınıf Fen Bilimleri - Bitki ve Hayvanlarda Büyüme ve Gelişme - Soru Çözümü Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

7.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme - Bitki ve Hayvanlarda Büyüme ve Gelişme - Soru Çözümü Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan

7.Sınıf Fen Bilimleri - Bitki ve Hayvanlarda Büyüme ve Gelişme Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu (TRT EBA TV)

7.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 6.Ünite: Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme - Bitki ve Hayvanlarda Büyüme ve Gelişme Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videos

7.Sınıf Fen Bilimleri - Bitki ve Hayvanlarda Üreme - Soru Çözümü Konusu Ders Anlatımı Videosu (TRT EBA TV)

TRT EBA TV - 7.Sınıf - 6.Ünite: Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme - 2.Bitki ve Hayvanlarda Üreme - Bitki ve Hayvanlarda Üreme - Soru Çözümü

7.Sınıf Fen Bilimleri - Bitki ve Hayvanlarda Üreme Konusu Ders Anlatımı Videosu (TRT EBA TV)

TRT EBA TV - 7.Sınıf - 6.Ünite: Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme - 2. Bitki ve Hayvanlarda Üreme, Büyüme ve Gelişme - Bitki ve Hayvanlarda Üreme

F.7.6.2. Bitkilerde Üreme, Büyüme ve Gelişme

Kategori: 

Bitkilerde Üreme, Büyüme ve Gelişme

7.Sınıf - 6.Ünite: Canlılarda Üreme, Büyüme ve Gelişme

Kategori: 

Bu ünitede öğrencilerin; insanın üreme, büyüme ve gelişme süreçlerini açıklayabilmeleri ve ergen sağlığı için alınabilecek tedbirleri tartışmalarına ilişkin bilgi ve beceriler kazanmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca bitki ve hayvanlardaki üreme, büyüme ve gelişme süreçlerini karşılaştırmaları, büyüme ve gelişmeye etki eden faktörleri keşfetmeleri ve bir bitki veya bir hayvanın bakımını üstlenmeleri ve sorumluluk kazanmalarına ilişkin bilgi ve beceriler kazanmaları amaçlanmaktadır.

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Oyunu

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Oyunu Kelebeğin yaşam döngüsünde karışık olarak verilen resimleri sıraya koyunuz.

Yavru Bakımına Göre Canlıları Sınıflandıralım (Sürükle Bırak Etkinliği)

Bu etkinliğimizde amaç, öğrencilerimizin yavru bakımına göre canlıları gruplandırmasını sağlamaktır. Etkinlikte verilen canlı isimlerinden yavru bakımı görülenleri "YAVRU BAKIMI VAR" sütununa yavru bakımı görülmeyen canlıları "YAVRU BAKIMI YOK" sütununa sürükleyip bırakınız.

Eşeyli mi Eşeysiz mi? Etkinliği

Bu etkinlikteki amacımız eşeyli ve eşeysiz üreyen canlıların ayırt edilebilmesini sağlamaktır. Verilen etkinlikte, canlıları üreme türlerine göre uygun bölgelere sürükleyip bırakınız.

Sayfalar

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.