F.5.5.3. Işığın Maddeyle Karşılaşması

-A A +A

Bulmaca: 5.Sınıf Işık Ünitesi

5.Sınıf Fen Bilimleri dersi ışık ünitesi ile ilgili etkileşimli çengel bulmaca. (Lütfen sadece büyük harf kullanın).

5.Sınıf Fen Bilimleri - Işığın Maddeyle Karşılaşması Konusu Ders Anlatımı (Uzaktan Eğitim) Videosu

5.Sınıf Fen Bilimleri Dersi - 5.Ünite: Işığın YayılmasıIşığın Maddeyle Karşılaşması Konusu Ders Anlatım Videosu - Uzaktan Eğitim Videosu

Uzaktan Eğitim - 5.Sınıf - Fen Bilimleri - Ders 1: Işığın Maddeyle Karşılaşması

Uzaktan Eğitim

TRT EBA TV - 5.Sınıf - Ders 1: Işığın Maddeyle Karşılaşması

Bu dersimizde, ışığın madde ile ilişkisini öğreniyoruz.

Bölüm 3: Işığın Maddeyle Karşılaşması Konu Özeti

Kategori: 

Işığın Madde ile Karşılaşması

Işık bir madde karşılaşmadığı sürece bir doğru boyunca ve her yönde yayılır. Herhangi bir madde ile karşılaşan ışık, karşılaştığı maddenin özelliğine göre üç farklı şekilde davranır:

Saydam Olmayan (Opak) Maddeleri Seçelim Oyunu

Etkinliğimiz Saydam olmayan yani opak maddelerin daha iyi kavranması amacıyla hazırlanmıştır. Bu etkinlikte tabloda verilen maddelerden saydam olmayanları işaretlemenizdir.

Yarı Saydam Maddeleri Seçelim Oyunu

Verilen tabloda yarı saydam olan maddeleri işaretleyerek etkinliği tamamlayınız.

Saydam Maddeleri Seçelim Oyunu

Aşağıda verilen maddelerden saydam olan maddeleri işaretleyiniz.

FENMAN'in Maceraları - Saydam Maddeler

Kategori: 

Ortaokul 1. Sınıf (İlköğretim 5. Sınıf) öğrencileri için Işığın ve Sesin Yayılması ünitesinde Her Madde Işığı Geçirir mi? konusunun öğretilmesi, saydam, yarısaydam ve opak maddelerin öğretilmesi amacıyla hazırlamış olduğum mini bir oyun.

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.