3.Sınıf - 1.Ünite - Gezegenimizi Tanıyalım

-A A +A

Konular:

Görmeniz Tavsiye Edilir
Bu içerikler konuyla bağlantılı/benzer içeriklerdir.

F.3.1.1. Dünya'nın Şekli

Kitap Kategori: 

Dünya’mızın Şekli

Dünya’mızın Şekli Neye Benzer?

Üzerinde yaşadığımız kara parçaları, su ve havadan oluşan Dünya’mızın şekli neye benzer? Çevremize baktığımızda Dünya’nın düz bir alan olduğunu düşünebiliriz. Ancak gördüğümüz Dünya’nın küçük bir bölümüdür ve böyle bakarak tamamını göremeyiz. Dünya’nın tamamını görebilmek için Dünya’ya uzaydan bakmak gerekir.

Dünya'mızın Katmanlarını Sıralayalım Etkinliği

Bu etkinliğimizdeki amaç, Dünya'nın hangi katmanlardan oluştuğunun kavranması ve katmanların sıralamasının öğretilmesidir. Etkinliğimizde Dünya'mızın katmanları karışık halde verilmiştir. Sizden bu katmanları İÇTEN DIŞA doğru sıralamanız istenmektedir.

Dünya'mızın Katmanları Sürükle Bırak Etkinliği - 3.Sınıf

Bu etkinliğimiz ilkokul 3.sınıflara yöneliktir. Etkinlikteki amaç, Dünya'nın hangi katmanlardan oluştuğunun kavranması ve katmanların öğretilmesidir. Etkinliğimizde Dünya'mızın katmanları karışık halde verilmiştir. Sizden bu katmanları uygun yerlere sürüklemeniz istenmektedir.

Dünya'nın Şekli ile Ortaya Atılan Görüşler

Eski çağlarda Dünya’nın yüzeyinin düz bir tepsi gibi olduğu ve bu düzlüğün ortasında karaların, çevresinde de denizlerin olduğu düşünülürdü. Eğer çok uçlara doğru gidilirse gemilerin ve suda yaşayan canlıların aşağıya doğru düşeceği söylenirdi.

Kitap Gezintisi

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.