Kocaeli

-A A +A

İnsan Vücudu Şeklinde Oyun Parkı

Proje Dersi: 

İnsan Vücudu Şeklinde Oyun Parkı

Projedeki amacım çocuklara iç organlarımızı öğretmeye yarayan bir park kurmak. Çünkü çocuklara oyunla öğretilen bilginin kalıcılığının daha fazla olduğuna inanıyorum.Bu projenin bilime yeni bir bakış açısı kazandıracağını düşünüyorum.

Denizlerde Oluşabilecek Petrol Kirliliğinin Önlenmesi

Proje Dersi: 

Denizlerde Oluşabilecek Petrol Kirliliğinin Önlenmesi

Bu projede minyatür bir havuzda oluşturulmuş petrol kirliliğinin çevresi, çember biçiminde petrol biriktirme oluğu ile çevriliyor. Petrol kirliliğinin merkezinde dairesel dalgalar oluşturmak amacıyla...

Sapanca - İzmit Körfezini Birleştiriyoruz

Proje Dersi: 

Sapanca İzmit Körfezi

Bölgenin haritası incelediğimizde izmit Körfezi ile Sapanca Gölü arasında iki yükselti, Sapanca Gölü ile Sakarya Nehri arasında bir yükselti olduğunu gördük. Sakarya Nehri'ne geldikten sona nehir boyunca yol alarak Karadeniz'e varabilecektik.

Biyogaz Pınarı

Proje Dersi: 

Biyogaz Pınarı

Kırsal kesimlerde ailelerin kendi ihtiyacı olan enerjiyi hayvan gübrelerini kullanarak biyogaz olarak üretebilmelerini ve elde edilen gazı depolayabilmelerini sağlamak amacıyla biyogaz üretim tesisi çizim ve fotoğraflarından yararlanılarak kırsal kesimlerde basit bir şekilde biyogaz üretimi yapılabilecek bir düzenek tasarlandı.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.