Bursa

-A A +A

Sihirli Matematik

Proje Dersi: 

Sihirli Matematik

Matematik dersini eğlenceli hâle getirmek ve bütün öğrencilerin derse katılımını sağlamak amacıyla yapılan çalışmada, önce kullanılacak olan materyal seçimi yapıldı. Gerçekleştirilecek çalışmalar planlandı.

Yaşayan Matematik

Proje Dersi: 

Yaşayan Matematik

Matematik dersini eğlenceli hâle getirmek ve bütün öğrencilerin derse katılımını sağlamak amacıyla yapılan çalışmada, önce kullanılacak olan materyal seçimi yapıldı. Gerçekleştirilecek çalışmalar planlandı. Bu doğrultuda;

Üçgenlerdeki Sır

Proje Dersi: 

Üçgenlerdeki Sır

Kenar uzunlukları tam sayı olan ve üçgenlerin milimetrik kâğıtlara çizilmesiyle oluşan farklı üçgenlere ait iç açıların ölçülmesi, tespit edilen bu üçgenlerin iç açıları arasındaki ilişkiyi bulma ve bunu tablo hâline getirme hedefi ile başlatılan çalışmada 3-4-5 üçgeni üzerinde görsel çalışmalar yapılarak iki kenarı sabit üçgende alan değişimi, çevresi sabit üçgende kenar bağıntıları ve üçgen tipleri gösterildi.

Basit Bir Dokuma Makinesi

Proje Dersi: 

Basit Bir Dokuma Makinesi

Kumaş dokuma bölümünü ve buna bağlı olan dokuma tahtasını yaptım. Kumaş dokumada katkısı olacak dişli sistemini hazırladım ve bunu dokuma tahtasına monte ettim.

Detaylı İçerik Arama

Herhangi bir filtre seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.