Temmuz 2016

-A A +A

Sofia Kovalevskaya - Kadın Matematikçi

Kategori: 

Sofia Kovalevskaya - Kadın Matematikçi

Sofia Kovalevskaya 1850-1891 yılları arasında yaşamıştır.

Augusta Ada Byron - Kadın Matematikçi

Kategori: 

Augusta Ada Byron - Kadın Matematikçi

Augusta Ada Byron (Lovelace Kontesi) 1815-1852 yılları arasında yaşamıştır.

Maria Gaetana Agnesi - Kadın Matematikçi

Kategori: 

Maria Gaetana Agnesi - Kadın Matematikçi

1718-1799 yılları arasında yaşamıştır.

Hypatia - Kadın Matematikçi

Kategori: 

370 - 415 yılları arasında yaşamıştır.

İlk Kadın Matematikçilerden biri olarak kabul edilen, İskenderiye'de yaşamış olan Hypatia'dır.

Kadın Matematikçiler

Kategori: 

Matematik tarihine baktığımızda ünlü matematikçilerin büyük bir kısmının erkek olduğu görülür. Günümüzde dahi temel bilimlerde çalışan bilim insanlarının çoğu erkektir. Matematik dünyasında da durum aynıdır.

Yirminci yüzyıla kadar kadınların okula gidip eğitim almalarına bile izin verilmezdi. Bazıları evde mürebbiyeler tarafından eğitilir, bazıları hiçbir eğitim almadan hayatını sürdürürdü. Yine de matematiğin gelişimine yaptıkları katkılarla, erkek matematikçiler arasında yerini almış kadınlar da vardır. Bu önemli kadınlardan bazılarını tanıyalım.

Ecza Dolabı İçerisinde Neler Olmalıdır?

Ecza dolabında öncelikle, temel ilkyardım gereçleri eksiksiz olarak bulunmalıdır. Bir ev kazası sırasında gerekli olabilecek bütün malzeme, dolapta mutlaka yer almalıdır. Zaman zaman eksilen malzemeler kontrol edilip, eksikler tamamlanmalıdır. Ayrıca, tarihi geçmiş olan malzeme de kontrol edilerek, yenilenmelidir. Evde bulunan bir ecza dolabında, aile bireylerinin hastalıkları ile ilgili olarak alınan çeşitli ilaçlara da yer verileceği için, yeterli büyüklükte olması gerekir. Ecza dolabında bulunması gereken malzemeler konusunda eczacınız size yardımcı olacaktır.

Ecza Dolabı Nasıl Olmalıdır?

Kategori: 

Ecza dolabı bir dekorasyon malzemesi değildir. Bu nedenle, evin diğer eşyalarıyla uyumu gibi yanlış bakış açılarına saplanmadan, uygun özelliklerde bir ecza dolabı seçilmelidir. Ecza dolabı içerisine zamanla, bu yazıda belirtilen ilkyardım gereçleri dışında, aile bireylerinin hastalıkları ile ilgili çeşitli ilaçlar da konacağından, yeterli büyüklükte bir dolap olması gerekir. Ecza dolabının yerine sağlamca sabitlenmesi de önemlidir. Ecza dolabı, içindeki malzemeyi koruyacak şekilde, mutlaka kapaklı olmalıdır.

Ecza Dolabı Nerede Olmalıdır?

Kategori: 

Ecza dolabı ilk yardım için vazgeçilmezlerdendir. Hele hele okullarda sık sık ecza dolabına başvurulur. Peki bu ecza dolabı nerede bulunmalı? Bulunması gereken yerdeki özellikler neler olmalı?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.